• Telefon
    0505 757 43 61
  • Email
    info@kastamonuboyadekor.com

BOYA UYGULAMA NASIL YAPILIR

Hizmetlerimiz

BOYA UYGULAMA NASIL YAPILIR

      Boya badana, evi güzelleştiren en önemli dekorasyon çalışmalarından biridir. Bu uygulamayı doğru yapmak doğru şekilde duvarlara yansıtmak son derece güzel sonuçlar doğuracaktır. Boya ve tadilat işinde malzeme seçimi çok önemli faktör olduğundan malzemeleri doğru almak büyük önem taşıyor. Aldığımız malzeme kalitesi hem işimizi kolaylaştırır hem de boya yaptığımız alanın daha güzel olmasını sağlar.

      Boya Badana için Gerekli Malzemeler:

  • Kestirme fırçası
  • Boya rulosu
  • Yeteri kadar uygun renkte boya
  • Boş bir kova
  • Yer ve eşya muhafaza için hışır örtü
  • Boya karıştırmak için karıştırıcı
  • İnce çalışmalar için bant

      Boya uygulaması için boyayı hazırlamak büyük önem taşıyor. Eğer boyayı doğru şekilde hazırlayabilirsek uygulamamız da o derece kaliteli ve güzel olacaktır. Boya ne fazla ince nede fazla koyu olmalıdır. Diğer adım duvarları boyaya hazırlamaktır. Duvarları boyaya hazırlamak ustanın en önemli görevidir. Burada ustalık faktörü ön plana çıkmaktadır. Eğer zeminde sıkıntılı bir durum varsa önce bu alan alçı sıva veya macunla tamir edilmelidir. Sıva alanı kuruduktan sonra uygun bir zımpara yardımıyla tozdan ve pisten güzelce arındırılmalı pürüzler giderilmelidir. Zemin hazırlandıktan sonra astar uygulaması yapılır, astar yeteri kadar kuruduktan sonra uygulanacak boyaya uygun rulo yardımı ile en az iki kat olmak üzere zemindeki dalgalar kapanana kadar boyama işlemi yapılır ve kuruması sağlanır. Alçı sıva saten boya, plastik boya, badana, duvar kağıdı, kartonpiyer, alçıpan, tavan kaplama uygulamasında çalışmayı iyi bir şekilde yapan usta ise burada esas farkı oluşturur. Boya, alçı sıva, kartonpiyer, alçıpen, duvar kağıdı uygulamasında temiz ve doğru uygulamada ustalık çok önemli faktördür.

    Kastamonu Boya ustası; çalışma yapacağı alanı güzelce maskelemeli, zemindeki kiri ve pürüzleri güzelce temizlemeli, rulodaki boyayı yere damlatmadan temizce uygulayabilmeli, fırça ile köşeleri düz şekilde kestirebilmelidir.

     Kastamonu Alçı ustası; alçıyı yeterli sertlikte karıştırmalı ve yeterli kalınlıkta sıvaya bilmeli, zemini güzelce düzleştirerek boya yada duvar kağıdı yapılacak hale getirebilmelidir.

      Kastamonu Kartonpiyer ustası; ölçüleri düzgün almalı, köşeleri ve desenleri birbirine denk getirebilmelidir.

      Kastamonu Alçıpan (alçıpen) ustası; alanda doğru terazileme yapmalı, alana uygun U - C profilleri yerlerine sağlam monta lamalı, alçıpan (alçıpen) tabakalarını aynı düzlükte monta lamalı, ek yerlerini file yardımı ile sağlamlaştırmalıdır.

    Kastamonu Duvar kağıdı ustası; yapıştırma yapılacak duvarı güzelce temizlemeli, tutkalı uygun şekilde hazırlamalı ve desenleri aynı hizada yapıştırabilmeli, taşırma yapmamalıdır.

     Kastamonu Boya - badana, alçı sıva, alçıpan (alçıpen), kartonpiyer ve duvar kağıdı gibi tadilat ve dekorasyon işi sırasında ince çalışmaların yapılması tam anlamı ile sağlam bir işçilik gerektirir.

      Bir usta olarak; alçı sıva, boya, badana, kartonpiyer, alçıpan alçıpen uygulama, duvar kağıdı uygulama gibi tadilat tamirat ve dekorasyon işlerinin işin ustasına yaptırılmasını önemle tavsiye ederim. Aksi durumda yapılacak küçük bir hata size daha pahalıya mal olabilir ve istediğiniz sonucu alamaya bilirsiniz.

 

KASTAMONU BOYA DEKOR olarak alçı sıva, boya - badana, kartonpiyer, duvar kağıdı, alçıpan, tavan kaplama, ipek sıva gibi tadilat tamirat ve dekorasyon işlerinde tecrübeli ustalarımızla Kastamonu ve Ankara da siz kıymetli müşterilerimize hizmet vermeye hazırız.

Ürünlerimiz

15 yılı geçen iş tecrübesi ile hizmetinizdeyiz

Alçı sıva, boya - badana, kartonpiyer, duvar kağıdı, alçıpan, tavan kaplama, ipek sıva gibi tadilat tamirat ve dekorasyon işleri için bizi arayın!

SİTE RENGİ SEÇİNİZ
Renkleri kolayca değiştirebilirsiniz.